Ułatwienia dostępu

Informatycy na linii produkcyjnej

środa, 8 października 2014
Marcin Żyliński
Jedyną fabrykę komputerów Dell w Europie zwiedzili uczniowie klas Technikum Informatycznego. Wycieczka edukacyjna do łódzkiej spółki Dell Products Poland odbyła się w piątek, 3 października.

Celem wycieczki było zobaczenie, jak wygląda od podstaw montaż komputerów na zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych. Uczestników wycieczki w siedzibie spółki przywitała Anna Walasek. Po wręczeniu identyfikatorów młodzież przeszła do sali konferencyjnej. Tutaj Anna Roszkowska z działu personalnego przedstawiła historię firmy, zaprezentowała wartości, w które wierzą pracownicy Dell oraz kulturę pracy w firmie. Opowiedziała też o pracy w korporacji i warunkach jakie trzeba spełnić, by dołączyć do zespołu Dell. Na koniec spotkania przedstawiła też inicjatywę Akademia Dell, która jest stażowym programem rozwojowym młodych ludzi pragnących związać się zawodowo z jednym z największych producentów sprzętu komputerowego na świecie. Podczas spotkania uczniowie uczestniczyli w dyskusji, odpowiadali też na pytania zadawane przez Annę Roszkowską i dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w Dell. Najaktywniejsi otrzymali drobne podarunki.

Następnie, już w nieco mniejszych grupach, młodzież wizytowała halę produkcyjną. Uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in. linie produkcyjne ze stanowiskami pracy typu cell i progresywnymi, stanowiska do testowania i wypalania komputerów oraz sorter rozdzielający gotowe produkty na rampy załadunkowe. Uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się, jak wygląda montaż desktopów, serwerów i innych urządzeń przez wykwalifikowanych pracowników. Wizytowanie linii produkcyjnych trwało około godziny.

Po opuszczeniu hali produkcyjnej młodzież została zaproszona do showroomu, w którym mogła zobaczyć i skorzystać z najnowszych produktów marki Dell. Niezwykle interesujące okazały się zarówno wydajne desktopy jak i laptopy, ale także komputery Alienware, tablety, projektory, serwery, macierze dyskowe i wiele innych urządzeń. Po kilku kwadransach w showroomie zwiedzanie fabryki Dell dobiegło końca.

Następnie uczestnicy wycieczki pojechali do kina Cinema City, by uczestniczyć w projekcji dramatu wojennego Miasto 44. Film jest opowieścią o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Główny bohater, Stefan, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić. Kiedy tylko nadarza się okazja wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Miasto 44 nie jest filmem historycznym, ani dokumentem. Mimo, że rozgrywa się w walczącym mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad. Jest filmem o miłości, młodości i walce. Dla uczestników wycieczki był doskonałą lekcją patriotyzmu i uzmysłowił w jak trudnych czasach przyszło żyć ich rówieśnikom, z jakimi musieli zmagać się trudnościami i jakie wyzwania rzucił im los.

Po filmie przyszedł czas na wspólny posiłek i zwiedzanie łódzkiej Manufaktury, która jest największym centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym w Polsce. Tych, którzy byli tu pierwszy raz zauroczyła niezwykła atmosfera tego miejsca. Uczniowie z zaciekawieniem podziwiali stare, pofabryczne budynki z czerwonej cegły. W kameralnych grupach z przyjemnością spędzili czas w restauracjach i kawiarniach oraz na rynku głównym. Podczas dwóch godzin spędzonych w Manufakturze znalazł się również czas na drobne zakupu w części handlowej.

Pobyt w łódzkim centrum zakończył się po zmierzchu, a do Koła uczestnicy wrócili około godziny 21:00. Organizatorami wycieczki byli Katarzyna Derlińska oraz Zbigniew Pawłowski, Szymon Rybiński i Marcin Żyliński.

Foto: Szymon Rybiński, wideo: Marcin Żyliński

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka