Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Publicznej

środa, 3 kwietnia 2019
Halina Zawiślak

26 marca uczniowie 1 klasy Technikum Ochrony Środowiska odwiedzili Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kole.

 

W ramach krzewienia kultury czytelniczej uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych. Lekcje biblioteczne są jedną z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie Biblioteki. Uczą także korzystania ze źródeł oraz pozyskiwania potrzebnych informacji. Młodzież po zaznajomieniu się z zasadami korzystania z biblioteki poznała także zasady korzystania z serwisu IBUK Libra, z Cyfrowej Biblioteki Polona oraz z katologu rozproszonego powiatu kolskiego. Żywo zainteresowana była wykazem audiobooków, które gromadzi i udostępnia swoim czytelnikom biblioteka. Mam nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek przez uczniów naszej szkoły.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała Halina Zawiślak.