Świąteczny kiermasz książek

środa, 5 grudnia 2018
Halina Zawiślak

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w bibliotece szkolnej zorganizowany został kiermasz taniej książki. Wśród propozycji są książki na każdą okazję. Można tu zakupić książki dla starszego i młodszego rodzeństwa, dla rodziców o tematyce kulinarnej czy miłośników pielęgnacji kwiatów.

Książka jest zawsze mile widzianym prezentem pod choinkę dla każdego. Nie zwlekaj! Zapraszamy serdecznie. A oto 10 powodów, by kupić książkę na prezent.

  1. Książka to prezent, który możesz otwierać wiele razy I za każdym razem możesz znaleźć w niej coś nowego.
  2. Książki łatwo jest zapakować. Regularne kształty ułatwiają zapakowanie książek w ozdobny papier. Twoje podarunki w końcu mogą wyglądać tak elegancko jak prezenty rodem z Instagrama
  3. Książki nie kosztują dużo. To oczywiście względne, ale porównajcie cenę przeciętnej książki do ceny pierścionka, perfum albo swetra. Książki drogie nie są. 
  4. Książką można się dzielić Książka to prezent, z którego skorzystać może więcej niż jedna osoba. A żadna nie skorzysta mniej, bo treść nie traci na wartości w trakcie użytkowania książki.
  5. Znajdziesz odpowiednią książkę dla każdego. Tematyka książek jest tak różnorodna, że nie znajdzie się hobby ani pasja, o której by czegoś nie napisano. 
  6. Książka nie jest krótkotrwałą przyjemnością. Treść książki nie zużywa się w trakcie czytania. W przeciwieństwie do pudełka czekoladek albo perfum – książka pozostanie u Ciebie na dłużej.
  7. Książka może Cię zabrać wszędzie. Książka to tania wersja biletu lotniczego lub autobusowego. A lista miejsc, które możesz odwiedzić dzięki czytaniu, jest nieograniczona. 
  8. Książki dają Ci nową perspektywę. Jak powiedział Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.
  9. Książki pozwalają Ci spotkać się, z kim zechcesz. Z weteranem wojennym, milionerem, archeologiem, starożytnym stoikiem, licealnym woźnym… Nie musisz spotkać ich twarzą w twarz, by dowiedzieć się, co myślą.
  10. Książki są super I tyle w temacie.

Kiermasz organizują Iwona Fret i Halina Zawiślak.