ZST PIERWSZĄ SZKOŁĄ W POWIECIE W PROJEKCIE EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW

piątek, 16 listopada 2018
Dorota Kołodziejska, Emilia Lewicka

Po raz kolejny wspaniałą przygodę z językiem angielskim przeżyli uczniowie ZST z Koła biorąc udział w 5-dniowym obozie językowym „EuroWeek - Szkoła Liderów”- tym razem w Bystrzycy Kłodzkiej.

 

Młodzież spotkała się z wolontariuszami z Tajlandii, Kolumbii, Armenii, Pakistanu i Wietnamu. W trakcie wirtualnych prezentacji i ćwiczeń uczniowie mogli nie tylko poznać kulturę i tradycje ich krajów, ale także przełamać barierę komunikacyjną w języku obcym. Intensywne warsztaty, gry symulacyjne, taniec oraz śpiew pomogły uczniom doskonalić umiejętności pracy w grupie, kształtować postawę przywódczą oraz rozwijać umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.


Udział w projekcie EuroWeek to intensywna nauka, zabawa i nawiązanie wartościowych przyjaźni, dzięki którym uczniowie zyskują obiektywne spojrzenie na przedstawicieli innych kultur. Wszyscy uczestnicy obozu nie mogą doczekać się kolejnej edycji programu.


Zespół Szkół Technicznych oraz każdy uczestnik projektu otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek- Szkoła Liderów”.
Inicjatorkami uczestnictwa w projekcie EuroWeek są  nauczycielki: Emilia Lewicka i Dorota Kołodziejska. Opiekę nad młodzieżą sprawowała także  Małgorzata Gralak.

Foto: Weronika Szymczak