ZST na dużej scenie

czwartek, 15 listopada 2018
Marcin Żyliński

Zespół Szkół Technicznych w Kole był partnerem w największym koncercie miejskim zorganizowanym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości „Wolność. Kocham i rozumiem.”.

  

Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpili uczniowie szkoły: Klaudia Mielcarek i Oliwia Szafrańska z klasy 3 Liceum Ogólnokształcącego oraz Marcin Zdybicki z klasy 4 Technikum Informatycznego. Swój udział w koncercie mają także nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych: Marcin Żyliński, który współreżyserował koncert i zaprojektował światło, Szymon Rybiński, który fotograficznie udokumentował wydarzenie i Zbigniew Pawłowski, który budował scenografię.

Koncert był dużym miejskim przedsięwzięciem scenicznym. W jego trakcie na deskach MDK zaprezentowało się 21 wokalistów i 11 muzyków. Wyjątkowa oprawa, niezwykłe treści zawarte w tekstach piosenek i fragmentach pamiętników rodowitych mieszkańców Koła, sprawiły że był koncertem wyjątkowym. Żywa orkiestra i artyści, którzy wspólnie wznieśli się na niebywałe, emocjonalne wyżyny. Do tego niesamowita atmosfera. Sala widowiskowa pękała w szwach, brakło nawet miejsc stojących. Najbardziej wymowne były łzy wzruszenia wielu osób, które zasiadały na widowni. Wśród publiczności można było odnaleźć uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Kole.

Młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy udziału w kolejnych, tak dużych wydarzeniach kulturalnych.

Pełna galeria zdjęć dostępna na stronie współrealizatora koncertu CudneChwile

 

Foto: Szymon Rybiński