Włącz się w akcję czytajpl.pl

wtorek, 29 października 2019
Halina Zawiślak

W ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo Czytaj PL. od 2 do 30 listopada trwa trzecia edycja projektu „Upoluj swoją książkę”.

  

Dzięki niej uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. 

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem od pięciu lat realizują ogólnopolską kampanię promującą czytelnictwo „Czytaj PL”, obejmującą dotychczas swoim zasięgiem kilkanaście największych polskich miast. „Czytaj PL” to jeden z elementów programu „Kraków Miasto Literatury UNESCO”, za którego realizację odpowiada Krakowskie Biuro Festiwalowe. Instytut Książki zamierza wnieść do dotychczasowych form działania nową jakość i nowe pomysły. Mają one na celu popularyzację czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów, zachęcając ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób.

Projekt „Upoluj swoją książkę” oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa ma za zadanie popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskich nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.
Plakat promujący akcję wraz z kodem QR znajduje się w holu szkoły. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, czytelnicy na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek.

Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Serdecznie zapraszamy  młodzież naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie.