Weltsprachen Abitur

piątek, 22 listopada 2019
Irena Nowak-Pająk

W dniu 18 listopada odbyła się ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego ,,Weltsprachen Abitur".

W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów: z klasy I Liceum Ogólnokształcącego a po gimnazjum (Bartłomiejczak Olga, Kałużny Szymon, Kaźmierczak Patrycja), I Technikum Samochodowego po gimnazjum (Komodziński Jakub, Leśniewicz Jakub, Pasturek Igor) , I Technikum Ochrony Środowiska po szkole podstawowej (Gralińska Barbara, Kańka Weronika) i I Technikum Informatycznego po szkole podstawowej (Dudkowski Sebastian, Kurzydłowski Filip).

Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz zakres słownictwa i gramatyki. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! Szkolny koordynator konkursu Irena Nowak - Pająk zaprasza do udziału w kolejnej edycji.