W hołdzie Św. Janowi Pawłowi II

środa, 31 października 2018
Małgorzata Mysińska

21 października , w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole młodzież naszej szkoły  i  LO w Kole zaprezentowała przygotowany wspólnie program słowno - muzyczny poświęcony  osobie  Św. Jana Pawła II. 

Głównym celem wspólnej inicjatywy było uczczenie mijającej w tym roku 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. W scenariuszu uwzględniono różne aspekty pontyfikatu Papieża Polaka. Przypomniano okoliczności wyboru oraz niektóre spośród najważniejszych słów jakie Papież wypowiedział do Polaków oraz młodzieży. Poprzez słowo, piosenkę i przygotowaną na tę okoliczność prezentację ukazano wyjątkowość osoby i pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Młodzież ZST i LO pracująca nad wspólnym przedsięwzięciem mogła zaprezentować swoje umiejętności i talenty a przede wszystkim zintegrować się.

Zespół Szkół Technicznych reprezentowali:

  • Natalia Janicka i Rafał Kołodziejczak z kl. I LOa,
  • Aleksandra Kwiatkowska z kl. l LOc,
  • Łukasz Zieliński z kl. I TIb,
  • Wanessa Włodarczyk , Anna Korzynieska i Sebastian Wiliński z kl. II LOa,
  • Adrian Majkowski z  kl. II LOc,
  • Aleksandra Stefanowska z kl. III LOc,
  • Dagmara Gradomska i Krystian Krygier z kl. II TOŚ/TS,
  • Jakub Kołodziejczak i Piotr Ostrowski kl. III TOŚ/TS oraz Mateusz Szymczak – absolwent naszej szkoły.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki Małgorzata Mysińska(ZST) i Iwona Kędzierska (LO).

Sekcję dętą przygotował Wojciech Woźniak, a o stronę techniczną zadbał Marcin Szczap.

 

Foto: Małgorzata Mysińska