Uczniowie ZST na etapie diecezjalnym

poniedziałek, 30 kwietnia 2018
Małgorzata Mysińska

Natalia Gostkowska i Krystian Nykiel – uczniowie klasy pierwszej Technikum Ochrony Środowiska i Technikum Samochodowego reprezentowali naszą szkołę na etapie diecezjalnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej we Włocławku

 

Konkurs odbył się w dniu 18 kwietnia . Do rywalizacji przystąpiło 64 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z różnych zakątków naszej diecezji min.: Włocławka, Konina, Koła i Turku. Warunkiem uczestnictwa było wygranie eliminacji szkolnych, które we wszystkich szkołach odbyły się13 marca . Etap diecezjalny podobnie jak szkolny polegał na rozwiązaniu testu . Zakres merytoryczny konkursu dotyczył trzech ksiąg Pisma Świętego tj. Księgi Psalmów oraz dwóch Listów Św. Pawła: do Galatów i do Filipian. Natalia i Krystian, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu konkursie osiągnęli bardzo dobre wyniki. Co najważniejsze pierwszoklasiści wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnej, przyszłorocznej edycji konkursu. Opiekę nad uczniami sprawowała Małgorzata Mysińska.