Spotkania z astronomią – kino sferyczne

wtorek, 19 marca 2019
Iwona Przybylska

Dnia 29 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się kolejne „Spotkania z Astronomią”.

W ramach tego wydarzenia w naszej szkole gościło Mobilne Planetarium – Kino Sferyczne.

W Sali gimnastycznej został ustawiony namiot, w którym uczniowie obejrzeli wewnątrz kopuły film „ Na skrzydłach marzeń”. Film pozwolił poddać się marzeniom i odkryć wielką tajemnicę latania. Dzięki zaawansowanej technologii fulldome , umożliwiającej projekcję na ekranie sferycznym można było przeżyć fantastyczną przygodę – oderwać się od Ziemi i poszybować balonem, sterowcem, samolotem, a nawet rakietą kosmiczną.

Projekcję filmu uatrakcyjniła także wystawa zdjęć „ Między Ziemią a niebem” autorstwa uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Kole w ramach programu EARTHKAM.

Gościem specjalnym był nasz szkolny Mikołaj Kopernik, który chętnie fotografował się ze wszystkimi, zapraszał na seans filmowy, a także prezentował swoje” złote myśli”.

Na szkolnym emiterze przedstawiona została prezentacja z której społeczność szkolna mogła dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat astronomii i kosmosu.

Organizatorami były:  Iwona Przybylska, Katarzyna Derlińska i Aleksandra Gradomska.

Foto: Uczestnicy spotkania