Savoir – vivre czyli reguły dobrego smaku

poniedziałek, 12 października 2020
Iwona Fret

Uczniowie klas 1 TIB, 2 TIA, 4 TI A, 4 TIB, uczestniczyli w lekcji na temat: „Savoir – vivre czyli reguły dobrego smaku. Co wypada, a co nie?.”

 

Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej przypomnieli sobie podstawowe zasady savoir vivre’u w codziennym życiu. Celem zajęć było ukazanie zasadności stosowania się do przyjętych norm obyczajowych oraz zauważenie związku pomiędzy kulturą osobistą, a postrzeganiem nas przez innych ludzi. Uczniowie zapoznali się z pojęciami: kultura słowa, kultura bycia, kultura ubioru i wyglądu, kultura spożywania posiłków oraz kultura zdrowotna i fizyczna.

Uczniowie również mieli możliwość  obejrzeć film pt: „25 zasad etykiety, które powinna znać każda dobrze wychowana osoba”.
Lekcja zakończyła się krótkim testem z zasad savoir-vivre’u.

Mam nadzieję, że nie będzie to koniec, a wręcz przeciwnie- dobry początek dla działań naszych uczniów, aby popracować nad swoim obyciem i kulturą.

Lekcje biblioteczne przeprowadziła Iwona Fret.

Foto: https://zs2.lukow.pl/