Pierwsza wizyta w Szkolnym Centrum Informacji

poniedziałek, 5 października 2020
Iwona Fret

W miesiącu wrześniu uczniowie klas pierwszych: technikum oraz branżowej szkoły I stopnia, zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej  i zasadami korzystania z Internetu.

Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek.  Młodzież  poznała zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz  sposoby wypożyczania i oddawania książek.

Młodzież nabrała również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.

Zostali też serdecznie zaproszeni na wizyty w czasie przerw, kiedy to mogą we względnej ciszy oddać się pasjom czytelniczym.

Następnie część z odwiedzających zdecydowała się na wypożyczenie kilku egzemplarzy.

Życzymy im wielu cudownych przygód w świecie książek !

Lekcje biblioteczne  przeprowadziły: Iwona Fret, Halina Zawiślak.

Foto: https://www.sp29.czest.pl/