Oficjalne otwarcie Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Technicznych w Kole

piątek, 19 października 2018
ZST

17 października 2018 roku o godzinie 13:00 odbyła się uroczystość otwarcia Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Technicznych w Kole.

Pracownie, które oddano do użytku na terenie Zespołu Szkół Technicznych, są częścią realizowanego przez Powiat Kolski projektu unijnego pn. ''Nowoczesne technologie  w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów kolskiego i tureckiego”. Dofinansowanie szkoły wraz z wkładem własnym starostwa kolskiego to ponad 5 mln. złotych.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia zaproszonych gości. Następnie głos zabrali: Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, przedstawiciel Starosty Tureckiego  Jacek Suszek oraz Poseł na Sejm RP Leszek Galemba.

Prezentacji Warsztatów Szkolnych dokonał dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Jarosław Wasilewski. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Po występie młodzieży uczestnicy uroczystości zwiedzili warsztaty.

 

Materiały medialne:

www.tv.kolo.pl

www.kurier-kolski.pl

www.okraglemiasto.pl