Money Matters Matter – Pieniądze się liczą

niedziela, 25 marca 2018
Elżbieta Bagińska, Agnieszka Tomczyk

W dniach od 12 do 18 marca 2018 r. w nasza szkoła wzięła udział w akcji się Global Money Week- Światowy Tydzień Pieniądza. Była to już VII edycja akcji, która przebiegała pod hasłem Money Matters Matter – Pieniądze się liczą.

 

Udział w akcji wzięli prawie wszyscy uczniowie na lekcjach podstaw przedsiębiorczości poprzez aktywne rozgrywki klasowe z wykorzystaniem gier o charakterze finansowo-strategicznym typu Eurobiznes Super Biznes Monopoly itp. Niektórzy uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym oraz przygotowali prezentacje dotyczące inwestowanie i oszczędzania.

W kilku klasach została przeprowadzona lekcja „Alternatywne formy inwestowania” z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej i filmów „W co można inwestować”, ”Uważaj na kryptowaluty”. Uczniowie mieli również możliwość poznania różnych form inwestowanie takich jak metale szlachetne, surowce, monety dzięki prezentacji zamieszczonej na emiterze szkolnym i gazetce informacyjnej w holu szkoły.

Podsumowując można stwierdzić że udział w akcji był świetną okazję by zainspirować młodzież do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu i przygotować młode pokolenie do podejmowania świadomych decyzji finansowych.

Koordynatorem akcji Był jak zwykle URZĄD KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO a w naszej szkole akcje zorganizowały nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Agnieszka Tomczyk oraz Elżbieta Bagińska.

Foto: Michał Czajkowski