Misja EarthKAM zakończona!

środa, 4 grudnia 2019
Iwona Przybylska

W dniach 5-8 listopada odbyła się kolejna edycja EarthKAM  mission. Uczniowie ZST w Kole po raz kolejny wzięli udział w projekcie.

W ramach projektu uczniowie z całego świata zgłaszają propozycje wykonania z orbity fotografii określonych punktów na powierzchni Ziemi. Zazwyczaj przeprowadzane są cztery tego typu misje w ciągu roku. Zgłoszenia są przekazywane do kamery pracującej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), która po wykonaniu zdjęć przekazuje je na Ziemię, a następnie uczniowie mogą je oglądać i analizować poprzez witrynę internetową projektu.

Stacja krąży na orbicie okołoziemskiej 16 razy na dobę na wysokości 320 – 400 km nad powierzchnią Ziemi z prędkością 28000 km/h

Nasz udział był możliwy dzięki współpracy z Klubem Kolska Wyspa z Zespołu Szkół nr 1 w Kole i nauczycielem Michałem Kaźmierczakiem.

Projekt realizowano w sali 41, dzięki uprzejmości i wskazówkom Marcina Szczapa.

Koordynatorem projektu w szkole była Iwona Przybylska

Mamy nadzieję, że kolejne Misje przed nami…

A to efekt pracy uczniów klasy II a  - Piotra Wiśniewskiego i  Adriana Szlachtewicza

Foto: Iwona Przybylska