Lekcje z ZUS

niedziela, 1 marca 2020
Elżbieta Bagińska, Agnieszka Tomczyk

Warto wiedzieć więcej o Ubezpieczeniach Społecznych - pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole „Lekcje z ZUS”.

„Lekcje z ZUS” to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja wykluczenia się z tych ubezpieczeń.

Dzięki spotkaniu  zorganizowanemu w naszej szkole młodzież miała możliwość uzupełnić swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Panie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kole przybliżyły naszym uczniom jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie świadczenia można otrzymać, jakie składki opłacamy w zależności od podpisanej umowy z pracodawcą ,od czego zależy wysokość emerytury oraz jak opłacać składki przy prowadzeniu własnej firmy.

Foto: Agnieszka Tomczyk