Konkurs Weltsprachen 2018

środa, 7 listopada 2018
Irena Nowak-Pająk

W dn. 30. października został przeprowadzony ogólnopolski konkurs języka niemieckiego ,,Weltsprachen Abitur".

Uczniowie rozwiązywali test sprawdzający umiejętność czytania ze zrozumieniem, zakres słownictwa, komunikacji oraz gramatyki. Niezbędną pomocą był ,,Językownik "- kalendarz z zestawem tematycznie przygotowanych wyrazów i zwrotów, który wywalczyli w poprzedniej edycji konkursu.

Wzięło w nim udział dziewięcioro uczniów z klasy II Liceum Ogólnokształcącego a (Natalia Lewandowska, Katarzyna Podolska, Julia Szczepańska, Sebastian Wiliński), III Technikum Informatycznego a (Jakub Andrzejewski, Eryk Jóźwiak, Nikodem Lipiński, Patryk Rosiak) i IV Technikum Informatycznego (Dawid Andrzejczak).

Wyniki zostaną ogłoszone 30. listopada. Trzymamy kciuki! Szkolny koordynator konkursu Irena Nowak-Pająk dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zaprasza do udziału w kolejnej części konkursu.