Jarmark świąteczny we Wrocławiu

niedziela, 23 grudnia 2018
Beata Piechota, Alina Walasek

14 grudnia z inicjatywy klasy I LOA odbyła się wycieczka na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia.

 

W wyjeździe wzięły również udział chętni uczniowie z innych klas. O 7.00 rano wszyscy siedzieli w autokarze gotowi do wyjazdu. Pierwszą atrakcją wycieczki było zwiedzanie oceanarium we wrocławskim zoo. Pełni podziwu przyglądaliśmy się różnym gatunkom ryb , ssaków i ptaków.W oddzielnym sektorze ze względu na panujące tam warunki mogliśmy poczuć się jak w tropikach .Zobaczyliśmy tam roślinność tej strefy klimatycznej.Po doznaniach w oceanarium odwiedziliśmy jeszcze kilka pawilonów ze zwierzętami.W jednym z nich spotkaliśmy się z "Królem Julianem" z Madagaskaru w towarzystwie innych małpiatek i wielkich nietoperzy. Na zewnątrz podziwialiśmy żyrafy,zebry,wielbłądy różne gatunki bawołów itp. Na zakończenie wycieczki po zoo weszliśmy do multimedialnego pawilonu edukacyjnego "Klimat, Ludzie. Zwierzęta".Tam w prosty i ciekawy sposób przybliżyliśmy sobie problemy ocieplania klimatu i wynikające z tego zagrożenia dla gatunków polarnych. Główną atrakcją naszego wyjazdu było zwiedzanie jarmarku na wrocławskim rynku. Podziwialiśmy kramiki z różnorodnymi ozdobami świątecznymi,ogromną i kolorową choinkę ,zewsząd płynęły dżwięki kolęd.Niektórzy wysyłali jeszcze listy do Św.Mikołaja, wszyscy natomiast zaangażowali się w poszukiwania krasnali. W powietrzu czuć było magię świąt. Wszystko to wprowadziło nas w świąteczny nastój i w takim wróciliśmy do domów. Postaraliśmy się aby nasze panie też były w dobrym nastroju.Opiekę w trakcie wycieczki sprawowały nauczycielki: Beata Piechota ,Alina Walasek ,Elżbieta Bagińska i Ilona Baumgart.

 

Foto: Beata Piechota, Alina Walasek