Eko bohaterzy na tropie geotermii

niedziela, 28 marca 2021
Iwona Przybylska

W dniu 20 marca 2021 r. w siedzibie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej Sp.z.o.o. odbyło się spotkanie nauczycielek: I. Przybylskiej, B. Jóźwik z ZST w Kole z Prezesem MZEC sp. z.o.o. p. P. Stasiakiem i Dyrektor Ekonomiczno – Finansowym p. E. Wasielewską.

 

 

Miało ono na celu nawiązanie współpracy uczniów Technikum Ochrony Środowiska biorących udział w projekcie Eko-Bohaterzy. Jest to projekt ogólnopolski mający na celu promowanie proekologicznych działań wśród uczniów. Nasza szkoła jest jedyną placówką z Wielkopolski, która przeszła do kolejnego etapu. Dzięki podjętej współpracy tematem naszej dalszej pracy będzie Geotermia w naszym mieście. Współpraca to szansa na bliższe poznanie przez uczniów  tematyki geotermii oraz możliwości rozwoju jej w naszym mieście. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie poprzez zaangażowanie włączą się działania promujące geotermię w Kole.

Wcześniej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w realizowanym przez Urząd Miejski projekcie „Czyste Koło”, który dał im dużo satysfakcji  oraz umiejętności ważnych w przyszłej pracy zawodowej.

Tym razem nasi Eko bohaterzy z Zespołu Szkół Technicznych mają  szansę  obserwować realizację i uczestniczyć poza szkołą  w projekcie Geotermii ważnym dla naszego miasta, a także dla młodych ekologów.