Dzień przedsiębiorczości 2019

poniedziałek, 25 marca 2019
Elżbieta Bagińska, Agnieszka Tomczyk

Każdego roku około 20 marca kilkadziesiąt tysięcy uczniów bierze udział w jednodniowych wizytach w firmach bądź instytucjach w całym kraju w ramach Dnia przedsiębiorczości - programu organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

  

W tym roku młodzież naszej szkoły wzięła udział w szesnastej edycji programu odwiedzając kolskie zakłady pracy Wood-Mizer oraz Saint-Gobain Abrasive.
Udział w programie to dla naszych uczniów cenne doświadczenie, to pomoc w przygotowaniu się do świadomego wyboru zawodu. W czasie wizyty w zakładach pracy doświadczeni pracownicy przekazali uczniom jakie należy mieć kompetencje, wiedzę i umiejętności do wykonywania pracy na danym stanowisku. Omówili poszczególne czynności wykonywane podczas pracy, sposób działania maszyn i możliwości ich wykorzystania.
Udział w „Dniu Przedsiebiorczości” to super okazja do zapoznania się z danym miejscem pracy, dzięki czemu uczeń ma możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie. Serdeczne podziękowania składamy Dyrekcji firm: Wood-Mizer Industries oraz Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o., a w szczególności koordynatorom akcji na terenie firmy: Antoniemu Migdalskiemu oraz Marcie Adamczyk.
Projekt przeprowadziły nauczycielki podstaw przedsiębiorczości i teoretycznych przedmiotów zawodowych: Agnieszka Tomczyk oraz Elżbieta Bagińska. Jako opiekunowie wycieczki towarzyszyli nam nauczyciele praktycznej nauki zawodu: Janusz Żurawski, oraz Piotr Mierzejewski.

Foto: Uczestnicy wycieczki