Dzień Edukacji Narodowej

czwartek, 12 listopada 2020
Iwona Przybylska

14 października to Dzień Edukacji Narodowej – święto polskiej szkoły a przede wszystkim nauczycieli i pracowników szkoły.

 

                                                                                     Świecie nasz
                                                                                     Daj nam wiele jasnych dni...

 

14 października to Dzień Edukacji Narodowej – święto polskiej szkoły a przede wszystkim nauczycieli i pracowników szkoły. W tym roku w naszej szkole obchody tego dnia były inne od poprzednich. Złożyły się na to pandemia koronawirusa a także żałoba w związku z tragiczną śmiercią Marcela jednego z naszych uczniów.

Pomimo trudnej sytuacji uczniowie o nauczycielach nie zapomnieli. Zabrali nauczycieli oraz pracowników szkoły w sentymentalną podróż muzyczną z tekstami M. Grechuty i W Młynarskiego. Ale zanim to nastąpiło p. Dyrektor Katarzyna Poronin poprosiła wszystkich o uczczenie minutą ciszy pamięć Marcela.

Po krótkim montażu słowno – muzycznym nie zabrakło podziękowań i życzeń, a także słodkiego poczęstunku.

Dzień Edukacji Narodowej to także okazja by docenić ten zawód zwłaszcza w tak trudnym czasie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

W tym dniu wielu pedagogów i pracowników szkoły otrzymało Nagrody Starosty i Dyrektora Szkoły.

Gratulujemy i Życzymy Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom zdrowia, wytrwałości i pogody ducha.

 

Foto: Andrzej Grudziński