Dlaczego warto czytać książki?

poniedziałek, 21 grudnia 2020
Iwona Fret

Uczniowie klas 1 A BR , 1 B BR, 1 C BR, 1 D BR, 1 E BR uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat „Dlaczego warto czytać książki?. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w zajęciach dzięki czemu poznali wiele korzyści wynikających z czytania książek.

 

Drodzy uczniowie, bardzo wielu z Was sięga po konkretną literaturę, zgodną z preferencjami i zainteresowaniami czytelniczymi, ale są tacy uczniowie, których trudno zmotywować do przeczytania książki, choćby lektury obowiązkowej. Nie raz w domu, na lekcjach, w bibliotece słyszeliście, że książka, uczy i wychowuje, że dzięki czytaniu poznajemy świat, nowe miejsca, innych ludzi, pojęcia, zjawiska, że lepiej się rozwijamy, doskonalimy pamięć, wzbogacamy własne słownictwo, że książki to kopalnie wiedzy.

Dlatego o zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypomnieć o nich od czasu do czasu.

Oto kilka linków z listami dających wyczerpującą odpowiedź dlaczego warto czytać:

Link 1

Link 2

Link 3

Link 4

Zapraszam do biblioteki i liczę na to, że od dziś z większą świadomością zadbacie o rozwój swojego czytelnictwa.

Lekcje biblioteczne przeprowadziła Iwona Fret.

Foto: www.lingwistyczneczest.pl