Bicie rekordu Guinnessa

środa, 20 marca 2019
Mirosława Nawrocka

W dniu 14 marca 2019 r. uczniowie klas I TIa; II TIa; II LO; III TI; IV TI brali udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższego łańcucha liczby Pi.

Młodzież uczestniczyła również w wykładach:

- Grupa Łódź Solar Team - ,,Łódź Solar Team twórcy samochodów przyszłości".

- Quizy związane z liczbą Pi - odszukiwanie w zapisie Pi różnych ważnych dat, numerów telefonów itp.

- ,,Przepis na sterowanie dronami" - prezentacje dronów z próbą sterowania w symulatorze i rzeczywistości.

- Grupa Raptors - ,,Drużyna Pierścienia - prezentacja łazika marsjańskiego".

- Wielkie aspiracje - czyli jak najdalej na kropelce paliwa - prezentacja bolida.

Uczniowie chętnie oglądali wystawy, na których pokazane były prace wykonane przez studentów w ramach różnych projektów:

• łazik marsjański,
  • prezentacja działania cewki Tesli,
  • głośnik plazmowy i inne,

mogli również sprawdzić ich działanie w rzeczywistości.

14 marca jest obchodzony, jako dzień liczby Pi - najsłynniejszej liczby świata. Organizatorem obchodów święta tej niezwykłej liczby była Politechnika Łódzka.

Rekord Guinessa na najdłuższy łańcuch z liczbą PI został na nowo ustanowiony, a my, jako jego współuczestnicy mieliśmy satysfakcję, że mogliśmy brać udział w tym przedsięwzięciu.

Organizatorami wyjazdu i opiekunami młodzieży byli: Mirosława Nawrocka, Anna Fąkowska, Mariusz Kaszyński i Marcin Szczap.

Foto: Uczestnicy wycieczki.