100-lecie odzyskania niepodległości

piątek, 9 listopada 2018
Agnieszka Bentkowska

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. Akcja ta, organizowana przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, związana była ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

O symbolicznej godzinie 11.11 na boisku szkolnym uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uroczyście odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego, którym od 1927 roku jest „Mazurek Dąbrowskiego” Józefa Wybickiego. Odśpiewanie hymnu poprzedziło wprowadzenie pocztu flagowego i pocztu sztandarowego w asyście kompanii reprezentacyjnej szkoły. W trakcie śpiewanie hymnu poczet flagowy podniósł flagę na maszt z zachowaniem ceremoniału wojskowego.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy przyłączyć się do tej pięknej i wyjątkowej akcji i wspólnie wyrazić radość z wolności naszego kraju.

Foto: Michał Czajkowski