Ułatwienia dostępu

W dniu 9 marca klasa IV Technikum Pojazdów Samochodowych po gimnazjum zwiedziła Wydział Politechniczny w Akademii Kaliskiej.

wtorek, 14 marca 2023
Irena Nowak-Pająk

W ramach Drzwi Otwartych odwiedziliśmy laboratoria, w których zdobywają umiejętności studenci budownictwa, elektrotechniki, informatyki, inżynierii środowiska oraz mechaniki i budowy maszyn.

  

 

 

 

W każdej sali czekali na nas wykładowcy, którzy przybliżyli nam specyfikę poszczególnych kierunków.

Ze szczególnym zainteresowaniem słuchaliśmy wykładowców z laboratoriów metrologii technicznej oraz mechaniki gruntów i fundamentowania.

Uczestniczyliśmy również w konferencji naukowej ,,Technologie XXI wieku. Elektromobilność", której tematem były szanse, korzyści i wyzwania, jakie stawia dynamiczny rozwój rynku pojazdów elektrycznych w Polsce.

Podczas konferencji poruszono takie tematy, jak:  ,,Łańcuch dostaw w branży E-mobility", ,,Wodór i jego wykorzystanie w różnych dziedzinach transportu", ,,Elektromobilność - wyzwanie. Recykling - konieczność", ,,Pojazdy zasilane elektrycznie".

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele firm motoryzacyjnych (Ignaszak, Solaris) i zakładów przemysłowych z całego kraju, a także wykładowcy Akademii Kaliskiej.

Tematyka konferencji była związana z naszą branżą i zainteresowaniami.

Być może, w niedalekiej przyszłości, ktoś z nas będzie rozwijał tutaj swoje zainteresowania?

Opiekunami klasy byli nauczyciele:

Irena Nowak-Pająk

Paweł Stępiński

  

Aztekium

Aztekium.pl - Darmowe strony edukacyjne

Dostęp do serwisu w języku polskim:
http://aztekium.pl/pl
Dostęp do serwisu w języku ukraińskim:
http://aztekium.pl/uk
Dostęp do serwisu w języku rosyjskim:
http://aztekium.pl/ru

 

Wirtualna gazetka