Rusza kolejna edycja Akademii CISCO

Uczniowie technikum informatycznego zdobędą fachową wiedzę oraz cenione umiejętności z zakresu technologii informacyjnej i komunikacyjnej dzięki udziałowi w Lokalnej Akademii CISCO.

Życie, jakie znamy, ulega ciągłym zmianom pod wpływem Internetu, co przynosi nowe możliwości gospodarcze i społeczne oraz zwiększa globalne zapotrzebowanie na umiejętności w zakresie technologii informacyjnej i komunikacyjnej (ICT). Innowacje, takie jak portale społecznościowe, chmury obliczeniowe, e-commerce, telekonferencje, mobilność i wirtualizacja miejsca pracy, zmieniają sposób, w jaki żyjemy, pracujemy, bawimy się i uczymy. Wszystkie te innowacje są realizowane przez sieci, a organizacje na całym świecie doświadczają braku wykwalifikowanych specjalistów ICT do projektowania, instalowania i zarządzania tymi sieciami.

Uczniowie klas trzecich technikum informatycznego wezmą udział w akademii podczas zajęć technicznych. Pod okiem szkolnych koordynatorów programu, Zbigniewa Pawłowskiego i Marcina Żylińskiego ukończą kurs i zdobędą certyfikat, a następnie będą mogli przystąpić do egzaminu zewnętrznego.

IT Essentials 5.0 zapewnia gruntowne wprowadzenie do ITC i umożliwia zdobycie praktycznego doświadczenia z zakresu komputerów osobistych, sprzętu, oprogramowania i systemów operacyjnych. Program szkoleniowy Cisco Networking Academy® IT Essentials oferuje wprowadzenie do umiejętności wymaganych, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistów ICT na poziomie podstawowym. Program obejmuje podstawy technologii komputerowej, tworzenia sieci, mobilności i bezpieczeństwa, a także oferuje wprowadzenie do zaawansowanych zagadnień.

Opracowanie na podstawie materiałów źródłowych Cisco Networking Academy, Cisco Public.