ul. Kolejowa 11, 62-600 Koło 63 26 17 900

           Logo Unii Europejskiej

Po raz kolejny zmierzyli się w terenie

Po raz kolejny zmierzyli się w terenie

Dwie drużyny z klas Technikum Analitycznego oraz Technikum Informatycznego rywalizowały w zeszły czwartek w kolejnej edycji INFOGRY.

INFOGRA to terenowa gra miejska. zorganizowana przez Stowarzyszenie Promocji Informatyki INFOWIOSKA w partnerstwie z Zespołem Szkół Technicznych w Kole. Tym razem zabawa polegała na odnalezieniu w przestrzeni miejskiej 10 punków, rozwiązaniu zagadek logicznych z użyciem własnych danych oraz zdobyciu 10 kluczy, które pozwoliły w etapie finałowym otworzyć za pomocą hasła sejf i zdobyć nagrodę.

Gra rozpoczęła się o godzinie 10:30 w sztabie. Uczestnicy po przywitaniu przez organizatorów odebrali pakiety startowe - batony energetyczne, wodę i owoce. Chwilę później kapitanowie drużyn otrzymali pierwszą tajną wiadomość - wskazówkę w postaci zagadki, która pozwoliła dotrzeć do pierwszego punktu. Drużyny wyruszyły w teren - każda swoją, wcześniej przygotowaną przez organizatorów, trasą.

INFOGRA okazała się świetnym pomysłem na praktyczną lekcję zawodową. Podczas zabawy uczestnicy przez cały czas korzystali z nowoczesnych technologii. Każda grupa wyposażona była w urządzenia mobilne, wykorzystywała również dostęp do sieci oraz nawigację GPS. Po raz kolejny udało się zamienić każde zadanie w niezwykłą przygodę.

Przeprowadzenie INFOGRY było możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Kolskiego.

Organizatorzy dziękują sponsorom i partnerom INFOGRY 2026.

Po raz kolejny zmierzyli się w terenie