Technikum Informatyczne

Informatyka to wciąż nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, obecna niemal we wszystkich sferach pracy i życia.

Informatyce w Zespole Szkół Technicznych poświęcamy szczególną uwagę, bo wiemy, że pracodawcy wciąż poszukują specjalistów IT, zapewniając bardzo dobre warunki pracy. Warto uczyć się w naszym technikum, gdyż dzięki dobrze wykształconej kadrze, profesjonalnie wyposażonym pracowniom komputerowym i bogatej ofercie zajęć dodatkowych, przewyższamy inne placówki edukacyjne w powiecie kolskim. Ucząc się w Technikum Informatycznym, możesz mieć pewność, że wybierasz zawód przyszłości, niosący wiele wyzwań i możliwości samorealizacji. Przygotujemy Cię do sprostania wyzwaniom współczesnego, informatycznego świata i damy Ci solidne podstawy w Twojej przygodzie z informatyką. Ukończenie naszego technikum da Ci możliwość dalszej nauki na studiach wyższych lub podjęcia pracy w branży IT. Wychodzimy z założenia, że informatyka nie jest wszystkim, lecz bez informatyki nie byłoby dzisiaj prawie niczego.

Atuty Technikum Informatycznego
  • 6 pracowni informatycznych z różnymi systemami operacyjnymi (Windows, Linux, MacOS),
  • laboratorium sieci komputerowych, w którym będziesz budować własne sieci komputerowe,
  • laboratorium urządzeń techniki komputerowej, w którym poznasz komputer od środka i rozbierzesz go na najmniejsze części,
  • młodzi, dobrze wykształceni nauczyciele, nastawieni przyjaźnie do uczniów i cieszący się dużą popularnością wśród młodzieży,
  • program praktyk zawodowych, dzięki któremu rozwiniesz swoje umiejętności w korporacjach, organizacjach i instytucjach,
  • udział w wielu projektach edukacyjnych,
  • zajęcia pozalekcyjne z zakresu multimediów, projektowania graficznego, programowania robotów i aplikacji internetowych,
  • liczne wyjazdy i wycieczki edukacyjne,
  • udział w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach informatycznych.
Perspektywy dalszego kształcenia

Rozszerzony zakres wiedzy z matematyki i informatyki ułatwi Ci podjęcie nauki na prestiżowych kierunkach studiów:

• informatyce,
  • telekomunikacji,
  • teleinformatyce,
  • robotyce,
  • mechatronice,
  • elektronice
  • i pokrewnych.

Ukończenie Technikum Informatycznego i zdanie egzaminu maturalnego umożliwia również studiowanie na wszystkich kierunkach uczelni wyższych oraz podjęcie nauki w szkołach policealnych. Nasi absolwenci są studentami m.in. Politechniki Łódzkiej, Poznańskiej i Warszawskiej, a także Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Łódzkiego i Warszawskiego oraz uczelni prywatnych.

Przyszła praca

Po ukończeniu Technikum Informatycznego możesz pracować w działach IT firm, instytucji i organizacji jako:

• administrator sieci komputerowych,
  • programista,
  • projektant i serwisant sieci,
  • serwisant sprzętu komputerowego,
  • projektant stron internetowych,
  • grafik komputerowy,
  • doradca klienta w salonach i sklepach komputerowych.
  • doradca IT,
  • specjalista ds. rozwiązań telekomunikacyjnych.

Zatrudnienie znajdziesz także w ośrodkach obliczeniowych. Możesz również prowadzić własną działalność gospodarczą we wskazanych obszarach. Na rynku pracy wciąż poszukiwani są informatycy. Dużą ilość etatów dla specjalistów z branży IT oferują też zagraniczni pracodawcy.

Charakterystyka
Typ szkoły Technikum
Zawód Technik informatyk
Czas trwania nauki 4 lata