Liceum Ogólnokształcące - klasa zdrowia i urody

To klasa dla tych, którzy chcą kontynuować naukę po gimnazjum w liceum ogólnokształcącym i jednocześnie poszerzać swoje zainteresowania związane z kosmetologią, dietetyką czy zdrowiem.

Twój sukces w przyszłości oraz kariera związane są między innymi ze stylem życia, a my podpowiemy Ci, jak być pięknym i zdrowym nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz.

Atuty klasy zdrowia i urody
  • biologia i chemia otwierają Ci drzwi na wiele kierunków studiów,
  • rozszerzony język obcy daje większe możliwości związane z nauka i pracą,
  • poznasz tajniki kosmetologii i wizażu,
  • będziesz wiedział jak zadbać o własne zdrowie,
  • poznasz współczesne kanony piękna,
  • weźmiesz udział w wyjazdach, targach, pokazach - poznasz wtedy środowisko profesjonalistów,
  • zabierzemy Cię do profesjonalnych pracowni udostępnionych przez Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu.
Perspektywy dalszego kształcenia

Absolwenci mogą kontynuować naukę na kierunkach studiów, gdzie wymagana jest matura z biologii lub chemii, np.: kosmetologia, technologia żywności, farmacja, dietetyka. Matura z matematyki oraz rozszerzony język obcy otwiera drogę na większość kierunków studiów.

Przyszła praca

Osoby z wykształceniem średnim i znajomością języków obcych są poszukiwani na rynku pracy. Dodatkowa znajomość zagadnień z kosmetologii, dietetyki, biologii, chemii zwiększa szansę zatrudnienia w branży kosmetycznej, dietetycznej, farmaceutycznej, spożywczej itp.

Charakterystyka
Typ szkoły: Liceum ogólnokształcące
Klasa: zdrowia i urody
Czas trwania nauki: 3 lata