Serwis tematyczny: Technikum Informatyczne

Informatycy zdobyli Beskid Śląski

czwartek, 28 września 2017
Marcin Żyliński

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle, szczyty Szyndzielnia i Klimczok oraz Rodzinny Park Rozrywki Energylandia to tylko niektóre z miejsc odwiedzonych przez uczniów w ramach wycieczki integracyjnej w Beskid Śląski.

Wycieczka, w której uczestniczyli uczniowie klas Technikum Informatycznego i gościnnie klasy zdrowia i urody Liceum Ogólnokształcącego, rozpoczęła się w poniedziałek, 25 września. W pierwszym dniu program nastawiony był na intensywne zwiedzanie. Najpierw uczniowie trafili do chaty Jana Kawuloka w Istebnej, weszli na Ochodzitą, skąd roztacza się jedna z najpełniejszych panoram górskich w całych Beskidach Zachodnich oraz zwiedzili Centrum Produktu Regionalnego w Koniakowie. Następnie przejechali do Wisły, gdzie spacerowali parkiem miejskim, zobaczyli amfiteatr im. Stanisława Hadyny oraz figurę Adama Małysza z białej czekolady. Kolejnymi punktami wycieczki były zwiedzanie skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince, zapory na Białej i Czarnej Wisełce oraz Rezydencji Prezydenta RP. Tutaj wszyscy obejrzeli program "Jaka to melodia", w którym wystąpił Robert Kuźmiński, jeden z uczestników wycieczki. Po przyjeździe do Szczyrku i obiadokolacji znalazł się jeszcze czas na wspólne zakupy i spacer Deptakiem nad Żylicą.

Drugi dzień nastawiony był na aktywny wypoczynek, czyli wędrówkę po górach. Swoją pieszą przygodę w towarzystwie Pana Józefa, przewodnika beskidzkiego, uczestnicy rozpoczęli od podejścia na Szyndzielnię. Pokonanie 700 m przewyższenia nie było łatwym zadaniem, ale mimo wysiłku, wszyscy dzielnie dotarli do schroniska na Szyndzielni. Po krótkim odpoczynku przeznaczonym na regenerację i posiłek uczestnicy przeszli żółtym szlakiem na kolejny szczyt, Klimczok. Zbocze Klimczoka idealnie nadaje się do relaksu i podziwiania górskich krajobrazów, dlatego uczniowie pozostali tu przez dłuższą chwilę. Potem była jeszcze dlasza część wędrówki do Schroniska na Klimczoku i żmudne zejście do Szczyrku. W sumie dzielni wędrowcy pokonali około 14 km. Po powrocie i chwili odpoczynku znów był czas na wieczorny spacer.

Trzeci dzień to rozrywka w dosłownym tego słowa znaczeniu. Uczniowie odwiedzili Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Spędzili tam cały dzień. Energylandia to największy rozrywkowy kompleks w Polsce. Zajmuje powierzchnię 26 hektarów i można w nim korzystać z kilkudziesięciu atrakcji. W parku wydzielono cztery strefy rozrywki, a młodzież najchętniej korzystała ze strefy ekstremalnej.

To fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Strefa ta cieszy się dużą popularnością – ze względu na jej absolutną bezkonkurencyjność na tle tego typu atrakcji w promieniu setek kilometrów. W ofercie tej strefy dostępne jest kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera, których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5G

Źródło: www.energylandia.pl

Niektórzy uczestniczyli też w Extreme Show. To był ekstremalny pokaz kaskaderski na najwyższym poziomie. Swoje akrobacje i triki pokazali najwięksi mistrzowie. Pokaz był ostatnim punktem pobytu w Energylandii, a cała wycieczka zakończyła się wspólnym obiadem i powrotem do Koła późnym wieczorem.

Inicjatorem wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów informatycznych, Marcin Żyliński, Zbigniew Pawłowski i Szymon Rybiński, a opiekę sprawowały ponadto Beata Piechota i Alina Walasek.

Foto: Marcin Żyliński