Serwis tematyczny: Technikum Informatyczne

Informatycy pomagają bibliotece

poniedziałek, 9 października 2017
Marcin Żyliński

Uczniowie Technikum Informatycznego biorą udział w głosowaniu na kolską bibliotekę w akcji Kinder Mleczna Kanapka „Przerwa na wspólne czytanie”. Codziennie w szkole oddają setki głosów.

„Czytanie to kochanie!” - pod takim hasłem Kinder Mleczna Kanapka wspiera ideę wspólnego czytania i rozdaje książki. W całej Polsce do bibliotek trafi 50.000 książek, które dzieci będą mogły czytać razem ze swoimi bliskimi.

O tym, które biblioteki zostaną obdarowane pakietami książek decydują głosujący. Biblioteki, które zdobędą największą liczbę głosów, otrzymają pakiety książek – 20 najlepszych dostanie zestawy 250 książek i pufy do wspólnego czytania, 100 kolejnych – zestawy 50 książek.

Przyszli informatycy wspierają akcję i kolską bibliotekę codziennie głosując podczas zajęć informatycznych. Dzięki temu Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole otrzymuje wiele głosów. Jeśli też popieracie tę inicjatywę to przyłączcie się do głosowania, zachęcamy. Inicjatorem wspólnego głosowania w Zespole Szkół Technicznych w Kole jest Zbigniew Pawłowski.

Foto: Szymon Rybiński