Piknik ekologiczny

piątek, 6 października 2017
Iwona Przybylska

16 września w Kole odbył się Piknik Ekologiczny, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Technikum Ochrony Środowiska. To jedyna tego typu placówka w powiecie oraz zdobywca tytułu Mecenasa Polskiej Ekologii.

Uczniowie Technikum Ochrony Środowiska mieli okazję poprzez przygotowane plakaty i proste eksperymenty edukować młodych i nieco starszych mieszkańców miasta. Starsi mogli dowiedzieć się od uczniów jak prosto palić bez dymu, czyli o technikach palenia w piecu. Uczniowie pokazywali za pomocą filtra czym oddychamy podczas niewłaściwego spalania odpadów i uświadamiali tym samym, iż smog tworzymy sami. Przyszli technicy przekonywali, że palenie bez chemii opłaca się wszystkim, bo zyskuje się czyste powietrze, pieniądze i zdrowie. Młodszych uczniowie zaprosili do stworzenia makiety ekologicznego miasta, w którym każdy chętnie by zamieszkał.

Wesoły "Eko Skrzat" zachęcał także dzieci do malowania wielkiego drzewa, które jest dobrodziejstwem i ważnym elementem przyrody w mieście. Uczniów Technikum Ochrony Środowiska wsparli koledzy z Technikum Samochodowego. Nad całością czuwali nauczyciele Ewa Rus, Iwona Przybylska, Aleksandra Gradomska, Dorota Kołodziejska, Katarzyna Derlińska, Marek Bartoszek oraz Piotr Mierzejewski.

Foto: Szymon Rybiński, Iwona Przybylska